Telefon
840 810 810 (7.00 – 17.00)
Email Adresa
U Mototechny, 251 62 Tehovec

Úvod  Aktuality Nestavte si své hnízdo mezi paneláky !

Nestavte si své hnízdo mezi paneláky !

 04. 07. 2010, 09:24

Postavíme Vám dům za Prahou za cenu panelákového bytu.

Zeptali jsme se za Vás jednatele společnosti hotové domy a také manažera celého projektu pana Miroslava Zeleného na několik otázek.

Proč jste si vybrali pro svůj projekt právě obec Tehovec u Prahy?

Tehovec je žádaná lokalita východně od hlavního města Prahy v okrese Praha-východ. Obec se nachází necelé 2 km od Říčan při hlavní silnici mezi městem Říčany Kostelcem nad Černými lesy, má velmi dobré spojení do Prahy – na stanici metra Háje – a to díky příměstské dopravě. Na metru jste za 25 min. V okolí jsou rozsáhlé lesy, obec Tehovec doporučuji všem těm, kteří si uvědomují, že pro klidný chod rodiny je dobré bydlet tam, kde je alespoň nějaké zázemí. Kde je školka, škola – děti nemusíte každý den vozit. Nakoupit v hypermarketu, zajít na masáž, k lékaři, atd. Zkrátka bydlení, kde je veškerá občanská vybavenost.

Jak jste se rozhodli o tvaru domu, o jeho architektuře?

Od začátku jsme chtěli oblíbené jednopodlažní domy, které poskytují bezbariérové řešení celého prostoru. Menší rodinné domy 3+kk, který i při svých nevelkých rozměrech poskytují po všech stránkách plnohodnotné bydlení. Všichni stavějí patrové domy a nemyslí na budoucnost, kdy budou otrokem svého bydlení. Na druhou stranu jsme chtěli uspokojit požadavky rodiny s dětmi. Pro ty máme připravený oblíbený patrový dům 5+kk+G s obytnou plochou přes 150 m2.Pro každou lokalitu, kterou realizujeme nebo na ní spolupracujeme, připravuje styl domů architekt podle zadání. Tady bylo zadání jednoznačné. Přízemní, moderní, energeticky nenáročný dům s funkčním interiérem a dostupnou cenou. Takže pokud se Vám domy líbí, mohou za to architekti , ne my.

Tvrdíte, že domy jsou úsporné, co to znamená ve Vašem pojetí?

Všechny domy splňují parametry energetické náročnosti v kategorii energetický úsporný dům podle norem a výpočtů ne jen předepsanými izolacemi.Ve skutečnosti domy mají od 70–90 KWh/m2. Energeticky úsporné domy vzhledem k poměru náklady/cena/topení vycházejí nejpříznivěji.

Kdy tedy budete mít hotovo a kolik to stojí?

Celý projekt má tři etapy. Toto léto plánujeme zahájení výstavby 1.etapy rodinných domů. Vzhledem k tomu, že stavby jsou dřevostavby jde stavba poměrně rychle. Do 2 měsíců od začátku výstavby by mělo být hotovo. Cena nového domu 3+kk o ploše 92 m2 s výměrou pozemku 390 m2 je 3,7 mil Kč včetně DPH. Za tuto cenu dnes pořídíte maximálně starý vysloužilí panelový byt o shodné výměře bez parkování. Uvedená cena domu je v energeticky úsporném standardu v provedení tzv. na klíč vč. olpj domy v druhé etapě uspokojí i početnější rodinu.

Všichni tvrdí jaká je krize, nebojíte se také?

Naopak. Tak za prvé, nyní je nejlepší doba investice do nemovitostí. Propad cen se zastavil a trh do pozvolna začíná zvedat. Ten kdo chce šetřit má nyní poslední šanci, nežli se ceny pozvolna vrátí na úroveň z roku 2008. Za druhé, zkušenosti a praxe hovoří tak, že drtivá většina domů je prodaná ještě před začátkem výstavby.

Chtěl by jste ještě něco z projektu vyzdvihnout? Lišíte se ještě v něčem od své konkurence?

Myslím si, že jedině ve smluvních vztazích se zákazníkem. Máme férový princip smlouvy. Na postavené domy poskytujeme záruku v délce až 30 let. Serióznost a pozitivní vztah ke klientovi, zájem o něj a jeho potřeby. Toto, jak si myslíme, je již standardním chováním a přístupem většiny moderních společností.


Kvalita světových značek

loga loga loga loga loga loga loga

2024 Copyright | Všechna práva vyhrazena Hobbytec CZ s.r.o. | www.hotovedomy.cz | Tvorba: TOVARNA.CZ s.r.o. | Webdesign: GLIPS