Telefon
840 810 810 (7.00 – 17.00)
Email Adresa
U Mototechny, 251 62 Tehovec

Úvod  Nabídka  Stavební práce  Stavba zděných RD Ekonomické stavby

Ekonomické stavby

Ekonomické stavby

Slova jako „chytrý“, „ekonomický“ a podobně jsou reklamním tahem firem, aby získali zájemce pro své výrobky, ale není to snad podvod, ale upozornění na něco, co tu ještě nebylo a co přináší nové technologie, a tím i nové parametry kvality. Mnozí lidé se s novinkami přece těžko vyrovnávají a nechtějí je přijmout. Není se ale co divit, tyto technologie nemají tradici, nemůžeme je vidět po sto letech, protože jsou nové, také jsou většinou dražší než třeba materiály zaběhlé apod.

Takže se zastavme u ekonomických staveb, ale nemyslíme tím název některých stavebních společností, jde jen a jen o proces výstavby, technologie, stavební postupy a materiály.

Se stoupajícím cenami za energií je představa stavebníka, že si postaví vilku třeba po vzoru 30. let 20. století, není již myslitelná – dřevěná okna, různé otvory na půdách, dřevěné jednoduché verandy s jednovrstvými okny, škvárou vyplněné základy apod., jsou již anachronií. Dnes se hledají jednak co nejlevnější technologie, jednoduché a levné montážní postupy a co nejuniverzálnější stavební prvky, a to vše při zachování přesnosti a kvality provedení ekonomických staveb. Tak se stále více používají stavební desky a panely, zejména u dřevostaveb. Ale ekonomické stavby mohou být i z jiných materiálů, třeba hlína je materiál na okraji, ale třeba čas ukáže, že to jsou první vlaštovky a stavební boom hlínu teprve čeká.

Hlavní je totiž izolace, takže pokud použijeme klasickou izolaci z dostatečně silného a kvalitně instalovaného polystyrénu, na vlastní zdi již tolik nezáleží. K tomu můžeme přidat stříkanou izolační pěnu do střechy a do koruny stavby a na terasu chytrou pěnu, jako i do různých stavebních spár, na izolaci základů pěnové sklo, plastická okna nejméně třívrstvá a ještě vnější okenice nebo alespoň kovové žaluzie. Vše si můžeme nechat řídit počítačovou jednotkou a můžeme předpokládat, že k topení na zimu bude stačit „kolečko briket“.

Tak jednoduché to samozřejmě není, ale ekonomika není jen o izolaci, ale hlavně o rozumu.

Využijte kontaktní formulář a napište si o více informací:


Využijte kontaktní formulář a napište si o více informací:


Položky označené hvězdičkou * jsou povinné.

Kvalita světových značek

loga loga loga loga loga loga loga

2024 Copyright | Všechna práva vyhrazena Hobbytec CZ s.r.o. | www.hotovedomy.cz | Tvorba: TOVARNA.CZ s.r.o. | Webdesign: GLIPS