Telefon
840 810 810 (7.00 – 17.00)
Email Adresa
U Mototechny, 251 62 Tehovec

Úvod  Nabídka  Stavební práce  Stavba  Topení Peletky na topení

Peletky na topení

Peletky na topení jsou stále využívanějším topným palivem. Při jejich výrobě se zpracovávají piliny a hobliny, tedy zbytkový materiál. Jedná se tak o produkt šetrný k životnímu prostředí pocházející z obnovitelných zdrojů. Zároveň jsou peletky zdravotně nezávadné, protože neobsahují žádné chemikálie. Při spalování také produkují minimum kouře. Totéž platí o odpadu, který tvoří 0,5 až 1% ze spáleného paliva. V případě černého uhlí, je tato hodnota výrazně vyšší – cca. 9%.

Největší výhodou peletek, je však bezesporu jejich vysoká výhřevnost, která se pohybuje mezi 15 až 20 MJ/Kg. Především díky nízkému obsahu vody. Ta tvoří maximálně 10%. Peletky na topení, jsou zároveň skladné. Standardní průměr je od 6 do 8 mm a délka pouhých 0,5 cm. To umožní skladování značného množství pelet i na malém prostoru. A pokud jsou umístěny v suchu, mají dlouhou životnost.

Peletky na topení lze pořídit téměř v libovolném množství. Běžně se však nakupují po tunách. Cena jedné tuny se pak odvíjí především podle toho, zda je nebo není topná sezóna. Během sezóny jsou ceny všech druhů topných paliv samozřejmě vyšší. Za tunu tak zaplatíte 5 500 – 6 500 Kč. Proto je lepší, když se zásobíte mimo sezónu, kdy se cena pohybuje kolem 4 500 Kč/t.

Pelety na topení nabízí na trhu celá řada výrobců a prodejců, takže jsou velmi dobře dostupné a můžete si vybírat. Při výběru, se však neřiďte jen podle ceny, ale zaměřte se i na kvalitu kupovaných peletek. Ta se může lišit např. v závislosti na druhu materiálu použitého při zpracování atd., což může ovlivnit jejich výslednou výhřevnost.

Kvalita světových značek

loga loga loga loga loga loga loga

2023 Copyright | Všechna práva vyhrazena Hobbytec CZ s.r.o. | www.hotovedomy.cz | Tvorba: TOVARNA.CZ s.r.o. | Webdesign: GLIPS