Telefon
840 810 810 (7.00 – 17.00)
Email Adresa
U Mototechny, 251 62 Tehovec

Úvod  Nabídka  Stavební práce  Základová deska  Zakládání staveb Beton

Beton

Beton je jedním z nejpoužívanějších stavebních materiálů, který je v rozdílné míře součástí každé stavby. Jeho hlavní předností je pevnost a odolnost. Díky tomu, že jsou jeho vlastností stálé, je možné použít jej jak na povrchu, tak pod vodou. K tvrdnutí betonu, totiž nedochází vysycháním, ale krystalizací a nezávisí na atmosféře.

Jeho základní forma, tedy prostý beton vzniká smícháním tří složek. Těmi jsou kamenivo tzn. štěrk a písek, voda a cement. Vlastnosti prostého betonu, však nemusí být vždy dostačující, a tak je v případě potřeby doplněn o různé přísady, které urychlí nebo zpomalí jeho tuhnutí, případně sníží vodopropustnost. Dále může být beton doplněn o ocelová vlákna, čímž vznikne tzv. drátkobeton, který se vyznačuje vyšší pevností a nosností. Vlákna pak mohou být rovná či tvarovaná. Dalšími známými druhy betonu, jsou železobeton, síťobeton nebo pohledový beton atd.

Používá se například k realizaci nosných konstrukcí, mostů, panelů, a také může sloužit jako výztuž při podzemních pracích. Rovněž se využívá při stavbě" základové desky":http://www.hotovedomy.cz/…dani-staveb/.

V případě zmíněné základové desky, pak platí, že by měla být provedena pečlivě a za použití výhradně kvalitního materiálu. Proto je nejlepší, upustit od stavby svépomocí a svěřit realizaci do rukou zkušených profesionálů s potřebnými znalostmi a prokazatelně kvalitními referencemi. Ušetříte se tak námahy, případných problémů při stavbě a získáte záruku na odvedenou práci. K těmto profesionálům patří i společnost Hotové domy s.r.o., která kromě stavby ZD nabízí celou řadu dalších služeb a produktů – www.hotovedomy.cz

Využijte kontaktní formulář a napište si o více informací:


Využijte kontaktní formulář a napište si o více informací:


Položky označené hvězdičkou * jsou povinné.

Kvalita světových značek

loga loga loga loga loga loga loga

2024 Copyright | Všechna práva vyhrazena Hobbytec CZ s.r.o. | www.hotovedomy.cz | Tvorba: TOVARNA.CZ s.r.o. | Webdesign: GLIPS