Telefon
840 810 810 (7.00 – 17.00)
Email Adresa
U Mototechny, 251 62 Tehovec

Úvod  Nabídka  Stavební práce  Ploty a oplocení na klíč Zděné ploty KB BLOK

Zděné ploty KB BLOK

Zděné ploty značky KB blok jsou systémem dutých štípaných betonových tvárnic. Povrch tvárnic je opatřen vzorem přírodního kamene. Na výběr je z několika barev – přírodní, cihlově červená, černá, hnědá, bílá nebo skořicová. Povrch tvarovek může být jak hladký, tak i zvrásněný.

Před položením první řady tvárnic je zapotřebí zhotovit základy, které by měly sahat až do nezámrzné hloubky. Ta se v jednotlivých oblastech ČR různí. Minimum je však 80 cm. Základová spára je následně vysypána zhutněným štěrkopískem. Poté přichází na řadu aplikace výztuží do dutin tvarovek a jejich betonáž.

Na vzniklou plochu je položena první řada tvarovek, které jsou rovněž vylity betonem, přičemž není bezpodmínečně nutné betonovat řady jednotlivě. Nedoporučuje se však betonovat více, než 3 až 4 řady současně. Sloupky se svislou výztuží ukotvenou v základech, jsou rozmístěny v pravidelných rozestupech. Do sloupků jsou uchyceny držáky plotovek. Na závěr je provedeno zastřešení sloupků a podezdívky. Společnost KB blok dále nabízí i tvarovky Playblok, kdy výstavba plotu probíhá skládáním tvarovek bez zdění.

Uvažujete-li nad pořízením zděného plotu a zamlouvá se Vám systém KB Blok, ale nemáte čas ani chuť realizovat plot svépomocí, svěřte tuto práci zkušeným profesionálům s kvalitními referencemi. Patří k nim i společnost Hotové domy s.r.o., nabízející stavbu plotů na klíč a celou řadu dalších služeb – www.hotovedomy.cz.

O postupu stavby zděného plotu KB blok podrobněji:

Podezdívka a sloupky jsou z dutinových betonových tvarovek s povrchem napodobujícím pískovec. Výplň plotových polí mezi sloupky nad podezdívkou je svislá, poloprůhledná. Tvoří jí plastové nebo dřevěné prvky připevněné na vodorovných nosnících.

CENÍK STAVEBNÍCH PRACÍ – ke shlédnutí ZDE

Základy plotu se provádějí jako betonové pasy šířky 400 mm z prostého betonu C12/15. Základová spára musí být v nezámrzné hloubce minimálně 0,8 m. Na základovou spáru se podle potřeby položí vrstva zhutněného štěrkopísku tloušťky 100mm. Hloubku založení upřesní zhotovitel po provedení výkopu podle typu zeminy a místních podmínek. Do základů se při betonáži zakotví v místech dutin sloupků svislá výztuž. Základové pasy se vybetonují do výšky 100mm pod úroveň terénu. Nato se položí jedna řada hladkých tvarovek.

Sloupky jsou postaveny v pravidelných vzdálenostech 2,8 – 3,2 m při respektování modulu 200 mm. Půdorysný rozměr sloupků u vrat a branky 400/400 mm, ostatní 400/200 mm. Do sloupků je uložena svislá výztuž kotvená do základů. Ke zdění sloupků je použita zdící směs KB-BLOK s tloušťkou spáry 8 – 10mm. Dutiny tvárnic jsou vylity hutněným betonem C 16/20 měkké konzistence. Sloupek je ukončen sloupovou hlavicí.

Do sloupků se při zdění osadí držáky plotových polí, panty na vrátka a další prvky podle požadavků zákazníka např. poštovní schránka, interkom a.j. Do sloupků se na obou stranách brány uloží chráničky pro kabely ovládacích prvků brány.

Podezdívka se vyzdívá ze dvou vrstev betonových tvarovek kladených na vazbu. Ke zdění je použita směs KB-BLOK, dutiny tvárnic jsou vyplněny betonem C 16/20. Na horní vrstvu podezdívky se položí plotová stříška.

Plotové výplně mezi sloupky tvoří pole s vodorovnými nosníky a svislým prkénkovým pobitím. Vodorovné nosníky se připevní k držákům osazeným ve sloupcích.

Brána je podle výběru zákazníka posuvná nebo dvoukřídlá otočná v širokém sortimentu rozměrů. Konstrukce je svařená z uzavřených ocelových profilů s povrchovou pozinkovanou úpravou. Na konstrukci nosníky je přišroubována svislá výplň stejná jako na plotových polích. Je připravena pro vybavení motorickým pohonem s dálkovým ovládáním.

Branka jednokřídlová, otvíravá, standardní světlosti 1000 mm. Konstrukce a obití bude stejné jako u brány.

KATALOG A CENÍK PLOTŮ A OPLOCENÍ – ke stažení ZDE:

Více informací Vám poskytne:

Ing. Leoš Kašpar
tel.: 775 624 469
kaspar@hotovedomy.cz

NABÍDKA PRODUKTŮ

OSTATNÍ OSTATNÍ OSTATNÍ OSTATNÍ
Kompletní nabídka Kompletní nabídka Kompletní nabídka Kompletní nabídka

| Hliníkové přístřešky a pergoly | Ocelové přístřešky na auto | Levné hliníkové pergoly | Betonové garáže | Plechové garáže s omítkou | Levné garáže | Plachtové garáže | Prémiové hliníkové pergoly | Levné pergoly |

Více informací také naleznete na portálu o plotech a dlažbě ZDE

Víte, proč nám zákazníci dávají přednost ?

Kvalita světových značek

loga loga loga loga loga loga loga

2023 Copyright | Všechna práva vyhrazena Hobbytec CZ s.r.o. | www.hotovedomy.cz | Tvorba: TOVARNA.CZ s.r.o. | Webdesign: GLIPS