Telefon
840 810 810 (7.00 – 17.00)
Email Adresa
U Mototechny, 251 62 Tehovec

Úvod  Nabídka  Stavební práce  Základová deska  Pěnosklo Pěnosklo u spodních staveb

Pěnosklo u spodních staveb

Pěnosklo

Pěnové sklo, aneb jak se mu zkráceně říká pěnosklo, je jeden z moderních stavebních materiálů, který přináší do stavebnictví výborné tepelně-izolačními vlastnostmi, a tak začíná být velmi používaný. Pěnosklo se vyrábí z recyklovaného skleněného odpadu, tedy střepů, a tím je současně i ekologické.

Kde najde pěnové sklo nejčastěji použití, vyplývá z jeho vlastností, a to je především k izolaci základů všude tam, kde se dříve používal klasický štěrk nebo jiné podobné materiály, jako je stavební drť apod. Hlavní předností pěnového skla je zejména absolutní nehořlavost, nenasákavost, také významná mrazuvzdornost při současné lehkostí. Tu lze využít nejen v základech, kde ovšem nehraje váha takovou významnou roli, ale naopak při izolaci střech. Jak jistě každý chápeme, pěnové sklo je také jako jeho základní materiál, tedy sklo, také odolné vůči všem přírodním a povětrnostním vlivům a škůdcům. Současně má neomezenou životnost a ani v průběhu dokonce staletí neztrácí nic na svých kvalitách. Z těchto hodnocení jasně vyplývá, že pěnové sklo je nejlepším izolačním materiálem, který se dá při stavbě budov použít, ale je výhodný i při různých rekonstrukčních pracích.

ZAKLÁDÁNÍ STAVEB NAŠE NABÍDKA
Cena základová desky Cena základová desky Cena základová desky Cena základová desky

V minulých časech se pěnové sklo dováželo, ale dnes již mám v republice provozy, například v Klášterci nad Ohří, které jsou schopné vyrábět třeba tvarovky z pěnového skla.
Pěnové sklo se vyrábí tak, že se skleněný odpad umele na velmi jemný prášek, který se míchá s ještě jemně umletým uhlíkovým prachem a společně se taví při teplotě asi 1000 stupňů Celsia. Sklo se takto zpětně roztaví a oxidací uhlíku vznikne plyn, který v něm vytvoří drobné bublinky, které dokážou až 20× zvětšit jeho původní objem. Když se toto děje v patřičné formě, vznikne i patřičný blok pěnového skla. Bloky se po ochlazení brousí a jsou pak řezány na žádané rozměry, většinou 600×450 mm a s tloušťkou od 30 do 180 mm, ale lze materiál řezat na jiné rozměry i tvary, třeba spádované desky.

Kvalita světových značek

loga loga loga loga loga loga loga

2024 Copyright | Všechna práva vyhrazena Hobbytec CZ s.r.o. | www.hotovedomy.cz | Tvorba: TOVARNA.CZ s.r.o. | Webdesign: GLIPS