Telefon
840 810 810 (7.00 – 17.00)
Email Adresa
U Mototechny, 251 62 Tehovec

Úvod  Nabídka  Stavební práce  Stavba  Topení Peletky

Peletky

Peletky jsou topný materiál vyráběný lisováním odpadního dřeva. Vyznačují se především vysokou výhřevností v rozmezí od 15 do 20 MJ/Kg. Mají totiž velmi nízký obsah vody, který se pohybuje na hranici 10%. Zároveň je jejich použití ekologické, protože pochází z obnovitelných zdrojů, při výrobě nejsou použity žádné chemické látky a neprodukují téměř žádný kouř. Rovněž produkují minimum odpadu, který tvoří pouze 0,5% až 1% z celkového množství spáleného paliva.

Pro jejich spalování se používají kotle na peletky, jimiž probíhá proces topení zcela automaticky. Včetně dávkování pelet. Pořízení takovéhoto kotle, je však mírně nákladnější, což někoho může od pořízení odradit. I přes jistou návratnost investice a snížení nákladů na vytápění. Pelety samotné, jsou totiž v poměru cena/výkon levné. Cena topných paliv, tedy i pelet, se odvíjí především podle toho, zda je, či není topná sezóna. Běžně se nakupují po tunách. Cena jedné tuny mimo sezónu, se pak pohybuje okolo 4000 Kč – 5000 Kč. V sezóně pak cena vzroste přibližně na 5 500–6 500 Kč.

Kromě vysoké výhřevnosti a šetrnosti k životnímu prostředí, je výhodou pelet i jejich skladnost. Standardní peletky mají v průměru 6 – 8 mm a délku cca. 5 mm, takže je lze uskladnit ve větším množství i na malé ploše. Jsou-li navíc skladovány v suchu, mají dlouhou trvanlivost.

Výrobců pelet a kotlů na pelety je na trhu hned celá řada, takže jsou dobře dostupné, a tak téměř nehrozí, že by jich byl nedostatek. Přesto si však dejte při jejich nákupu pozor na to, aby se jednalo o kvalitní výrobek.

Kvalita světových značek

loga loga loga loga loga loga loga

2024 Copyright | Všechna práva vyhrazena Hobbytec CZ s.r.o. | www.hotovedomy.cz | Tvorba: TOVARNA.CZ s.r.o. | Webdesign: GLIPS