Telefon
840 810 810 (7.00 – 17.00)
Email Adresa
U Mototechny, 251 62 Tehovec

Úvod  Nabídka  Stavební práce  Stavba zděných RD  Hrubá stavba Cena hrubé stavby

Cena hrubé stavby

Cena hrubé stavby

Cena hrubé stavby domku nebo domu je velmi relativní pojem, záleží na mnoha hlediscích, které ho výrazně pozmění případ od případu. Může se totiž klidně stát, že dva stejné domky stavené vedle sebe, ale jinými firmami i za jiných podmínek, se liší klidně o desítky procent.

Cena hrubé stavby záleží na náročnosti stavby, terénu, geologických podmínkách a lokality, na použitých materiálech, na projektu, kdy složitý přináší navýšení ceny, a v neposlední řadě to je provedení, tedy kolik do hrubé stavby bude vklad stavebníka oproti nějaké stavební firmě nebo partě několika zedníků a řemeslníků. Nejde proto jednoduchou cestou vytvořit tabulku, kde by byly v několika sloupečcích parametry domu, v dalších možnosti provedení a v dalších pak cenové relace.

Je také zajímavé poslouchat ty, kteří mají hrubou stavbu za sebou, jak jsou spokojeni s pracemi, provedením, rychlostí a podobně. Ale ptát se na výhodnou cenu nebo jak jsou oni s ní spokojeni, zjistíme, že nemají srovnání nebo hlavně kvalifikované srovnání.

UKÁZKA NAŠICH REALIZACÍ – KLIKNĚTE NA OBRÁZEK

Zámková dlažba Zámková dlažba Zámková dlažba Zámková dlažba

Hrubá stavba domu o rozměrech 12×7 metrů bez podsklepení z materiálu ytong může stát 220 tisíc korun s partou zedníků a přitom materiál si zajišťuje stavebník sám, tedy jen za práci. Obdobně větší dům asi 10,5×11,5 metrů s dvěma patry za hrubou stavbu bez střechy a základové desky opět partou zedníků 250 tisíc korun. Jak dlouho může trvat taková stavba? Odhadem asi měsíc, je proto cena za práci adekvátní?

Nelze srovnávat, ale solidní firma dokáže hrubou stavbu udělat i za 125 tisíc korun, ale samozřejmě není srovnání, o jaké práce přesně šlo apod. Na druhou stranu najdete na internetu nabídky na hrubou stavbu třeba i 645 tisíc korun včetně DPH, ale včetně zemních prací a střechy s izolacemi.
Výše uvedené částky jsou skutečně orientační, proto si před stavbou rozmyslete všechny alternativy a finanční možnosti. A představa, že budete stavět sám nebo s pomocí tatínka nebo strýčka, vypadá sice ekonomicky nejvýhodnější, ale takové případy končí většinou u rozvodových soudů, protože manželka se doma nudí a manžel, zedník, stejně chodí domů tak unavený, že…

  • Hrubá stavba RD 5kk 145m2 s obytným podkrovím z cementovápených cihel. Doba realizace 4 měsíce, cena 1,5 mil. Kč.

Uzavřená hrubá stavba RD

V případě Vašeho vážného zájmu se na nás obraťte. Na základě Vámi dodaných podkladů Vám můžeme zpracovat detailní rozpočet.

Nebo využijte kontaktní formulář a napište si o více informací.

Využijte kontaktní formulář a napište si o více informací:


Položky označené hvězdičkou * jsou povinné.

Kvalita světových značek

loga loga loga loga loga loga loga

2024 Copyright | Všechna práva vyhrazena Hobbytec CZ s.r.o. | www.hotovedomy.cz | Tvorba: TOVARNA.CZ s.r.o. | Webdesign: GLIPS