Telefon
840 810 810 (7.00 – 17.00)
Email Adresa
U Mototechny, 251 62 Tehovec

Úvod  Nabídka  Stavební práce  Stavba zděných RD Stavba domu svépomocí

Stavba domu svépomocí

Stavba domu svépomocí je sice na ústupu a přednost nyní dostává stavba tzv. na klíč, ale stále je tento způsob výstavby rodinného domu poměrně častý. Nejčastějším důvodem pro stavbu svépomocí je úspora nákladů, které mohou být až o třetinu nižší. To však platí za předpokladu, že máte dostatečné teoretické znalosti a praktické zkušenosti ve stavebnictví. V opačném případě se může naopak stát, že Vás vyjde stavba domu dráž, než kdybyste realizaci svého domu svěřili do rukou stavební firmy. Stavba domu svépomocí, je rovněž výrazně časově náročnější a stojí mnoho sil. Veškeré potřebné věci, jako stavební povolení a další úřední náležitosti, materiál, pomocné řemeslníky budete muset obstarat sami. Kromě toho je potřeba zařídit stavební dozor, který ručí za to, že výstavba probíhá podle projektové dokumentace a stanovených technických postupů.

Ne všechny stavební práce je však možné provést svépomocí. Elektro-vodo instalaci atd. musí realizovat zkušení odborníci. Nejdůležitější krok výstavby domu je však třeba provést ještě před jejím zahájením. Je jím stanovení detailního rozpočtu. Ten by měl zabránit vyčerpání finančních prostředků před dokončením stavby. Což je v případě stavby svépomocí častý problém. Tím, že rozpočtu věnujete dostatečnou pozornost, se tak vyhnete řadě komplikací, nepříjemností a nervů.

VÝSTAVBA RD – VYBERTE SI PROVEDENÍ
RD na klíč RD na klíč RD na klíč RD na klíč
Kvalita světových značek

loga loga loga loga loga loga loga

2023 Copyright | Všechna práva vyhrazena Hobbytec CZ s.r.o. | www.hotovedomy.cz | Tvorba: TOVARNA.CZ s.r.o. | Webdesign: GLIPS