Telefon
840 810 810 (7.00 – 17.00)
Email Adresa
U Mototechny, 251 62 Tehovec

Úvod  Nabídka  Stavební práce  Projektové služby Stavební povolení

Stavební povolení

Stavební povolení

Stavební povolení je doklad, bez něhož nelze zahájit stavbu. Musíme si však v historickém kontextu říci, že jeho získání je stále náročnější a náročnější, jak to vyžadují stále se měnící stavební zákony. Bohužel s tím žádný stavebník nic neudělá a musí mít všechno v pořádku.

Shrňme to v kostce, co je potřeba, každý stavebník, než opravdu zahájí stavbu rodinného domu, by měl mít stavební povolení nebo alespoň ohlášení stavby, které platí u rodinných domů do 150 m2 zastavěné plochy. Ale vydání takového stavebního povolení předchází většinou mnohá řízení, hlavně územních, sehnání mnohých stanovisek, povolení a dalších dokladů. A jsou to zejména žádost o povolení inženýrských sítí v komunikaci, vyřízení vyjmutí pozemku ze zemědělského půdního fondu, doklad o vlastnictví pozemku, průkaz energetické náročnosti budovy, třeba žádost o změnu stavby před dokončením včetně zajištění příslušné projektové dokumentace, žádost o předčasné užívání stavby a konečně i oznámení o užívání stavby. A to je jen část výčtu nutných náležitostí.

Pokud člověk není tak náročný, měl by se zamyslet a raději jít cestou ohlášení stavby, tedy menší stavby, jejíž vyřizovací lhůta je obvykle jednodušší a hlavně kratší. Lhůty, které si stavební úřad bere na vyřízení stavebního povolení nebo ohlášky, jsou totiž zcela individuální, a stavebník se je dozví v průběhu prvotních jednání.

VÝSTAVBA RD
RD na klíč RD na klíč RD na klíč RD na klíč

Je ještě možnost nějak urychlit získání stavebního povolení? Někdy je dobré to svěřit za úplatu některé odborné firmě, protože její zástupci či zaměstnanci v tom mají především zkušenost a taky již za dobu své působnosti mají na úřadech spoustu kontaktů. Sami však můžete proces urychlit i tím, zvolíte-li si typový projekt svého domu na rozdíl od nějakého projektu ne zvlášť zkušeného architekta, který si na vašem domku bude zkoušet vše, co se ve školách naučil.

Papírování a stavba domu znamená pro stavitele kromě finanční zátěže též zátěž psychickou a časovou při vyřizování formálních záležitostí.

Nekonečné papírování

Většina lidí se rozhodne postavit dům jen jednou za život. Než tedy vyrazíte za oběháváním papírů, čeká Vás zjišťování, kde vlastně sídlí všechny ty úřady, na které prostě musíte. Zároveň budete zjišťovat, kdy „tam“ jsou a co budete potřebovat ke kladnému vyřízení. Pokud zvolíte špatný postup, může se i stát, že jeden papír, na který čekáte, způsobí propadnutí platnosti těch ostatních… ano, i to se může stát!

Necháte to na nás?

Nabízíme Vám řešení, jak ušetřit čas a nervy spojené s „papírováním“. Můžeme totiž všechny formality kolem stavby vyřešit za Vás. Ať se bude jednat jen o ohlášení stavby nebo o stavební povolení, budeme Vám maximálně nápomocni. Za příznivé ceny Vás „zastoupíme“ při čekání ve frontách a shánění všeho potřebného k úspěšnému započetí stavby. Budeme Vás průběžně informovat o již ověřených dokumentech.

Rozhodněte se sami

Než se rozhodnete, zda nám svěříte Vaše „papíry“ k vyřízení, můžete se podívat na stránku co je třeba, poté do ceníku a sami zhodnotit, zda se Vám opravdu vyplatí vše oběhnout sami: tedy vzít si několik dnů dovolené, počkat si ve frontách, autem vyrazit hledat úřady a místa k zaparkování…

Ale my věříme, že se Vám naše služby vyplatí.

Pro více informací kontaktujte:

Projektová činnost
Ing. Valkoun
tel.: 723 641 448
valkoun@hotovedomy.cz

Garáže, přístřešky a zastřešení www.Hotove-Garaze.cz Zámková dlažba www.Dlazba-Ploty.cz

Nebo využijte kontaktní formulář a napište si o více informací:


Využijte kontaktní formulář a napište si o více informací:


Položky označené hvězdičkou * jsou povinné.

STAVEBNÍ PRÁCE
GARÁŽE
PŘÍSTŘEŠKY NA AUTO

NABÍDKA PRODUKTŮ

OSTATNÍ OSTATNÍ OSTATNÍ OSTATNÍ
Kompletní nabídka Kompletní nabídka Kompletní nabídka Kompletní nabídka

| Hliníkové přístřešky a pergoly | Ocelové přístřešky na auto | Levné hliníkové pergoly | Betonové garáže | Plechové garáže s omítkou | Levné garáže | Plachtové garáže | Prémiové hliníkové pergoly | Levné pergoly |

Kvalita světových značek

loga loga loga loga loga loga loga

2024 Copyright | Všechna práva vyhrazena Hobbytec CZ s.r.o. | www.hotovedomy.cz | Tvorba: TOVARNA.CZ s.r.o. | Webdesign: GLIPS