Telefon
840 810 810 (7.00 – 17.00)
Email Adresa
U Mototechny, 251 62 Tehovec

Úvod  Nabídka  Garáže a přístřešky  Pergoly a zastřešení RD  Pergola - pergoly Stavba pergoly

Stavba pergoly

HLINÍKOVÉ PERGOLY HLINÍKOVÉ PERGOLY HLINÍKOVÉ PERGOLY HLINÍKOVÉ PERGOLY

Stavba pergoly

Pergola se skládá z konstrukce, spojovacího materiálu a střešní krytiny.

Základem každé konstrukce pergoly jsou pilíře, které zajistí její potřebnou stabilitu. Na pilířích jsou položeny nosníky neboli vazníky, na nich jsou ukotveny krokve.

Pergoly se rozlišují podle sloupků a vazníků na jednotlivé typy, kterými jsou např. hranolové, překladové, aj.

Vše dohromady spojuje spojovací materiál – šrouby a čepy. Jimiž se montují vazníky a sloupky. Spolu drží dále pomocí kovových úhelníků nebo metodou začepování. Posledním krokem je betonová deska nebo atraktivnější vydláždění prostoru pergoly zámkovou dlažbou.

Svépomocí, ale bez komplikací, nebo na klíč

Druhou. jednodušší a časově méně náročnou variantou je koupě hotové pergoly k montáži svépomocí, kdy obdržíte již hotovou pergolu podle vašeho výběru v kompaktním balení, kterou stačí ve 2 smontovat svépomocí. Okamžitě poté je připravena na vaše první posezení. Ideální varianta pro kutily s nedostatkem času na stavbu vlastní pergoly.

Nebo chcete zahradní pergolu, ale bez starostí? Vybudujeme vám pergolu Vašich snů, přesně na míru. Z hliníku nebo dřevěnou.

Pergoly a zimní zahrady jsou druhy okrasné stavby, které si získávají stále větší oblibu. Nejenže na zahradách plní dekorativní funkci, ale zároveň slouží jako příjemné místo pro odpočinek a posezení s rodinou či přáteli. V zimních měsících pak pergoly bývají nezřídka využívány jako přístřešek pro auto, anebo k úschově dřeva a podobně.

Možnosti, jak získat pergolu, jsou dvě. První z nich je stavba svépomocí, která může být časově náročná a ideálně by se do ní měl pouštět pouze zručný kutil. Častěji však padá volba na koupi pergoly. V tomto případě je na výběr mezi pergolou na klíč anebo typizovaným řešením. Mezi nejběžnější materiály, z nichž se pergoly vyrábějí, patří dřevo a aktuálně velmi populární hliník. Hliníkové pergoly vynikají dlouhou životností, nulovou náročností na údržbu a moderním designem.

Kvalita světových značek

loga loga loga loga loga loga loga

2024 Copyright | Všechna práva vyhrazena Hobbytec CZ s.r.o. | www.hotovedomy.cz | Tvorba: TOVARNA.CZ s.r.o. | Webdesign: GLIPS