Telefon
840 810 810 (7.00 – 17.00)
Email Adresa
U Mototechny, 251 62 Tehovec

Úvod  Nabídka  Stavební práce  Stavba zděných RD Porovnání stavebních materiálů

Porovnání stavebních materiálů

Přehled porovnání stavebních materiálů pro výběr vhodné konstrukce.

Klasická cihla (Porotherm, Ytong, Heluz….)

Výhody
Klasika – roky ověřený materiál.
Pevný a nehořlavý.
Nevýhody
Horší tepelně izolační vlastnosti. Při nárocích na slušné tepelně-izolační vlastnosti je nutné přidat i 20 cm izolace. Výsledkem je navenek ohromná vila s malými místnostmi uvnitř. Tepelně izolační vlastnosti na jednotku tloušťky zdi nejsou nejlepší.
Rychlost stavby.
Nutnost nechat stavbu ideálně přes zimu vyzrát.

Skryté bednění (bednění vylívané betonem) případně betonové panely Canaba

Systémy vychází z toho, že postavíte bednění, jehož částí je z venku, zevnitř či z obou stran již od výrobce připevněná izolace – nejčastěji polystyren nebo se jedná o betovonové prefabrikáty .

Výhody
Vyšší rychlost výstavby.
Pevnost hraničící s nezničitelností
Tenčí zdi – více místa uvnitř.
Nevýhody
Cena prakticky stejná s cihlovou výstavbou
Nutnost detailního plánování. Omezené budoucí úpravy – do zaschlého betonu se špatně vrtá

Dřevostavby

Nosné prvky tvoří masivní dřevěná smrková konstrukce. Domy jsou montovány z velkoplošných panelů.

Časté obavy
Spadne – při bližším seznámení s konstrukčními systémy a historickými zkušenostmi ze západu se ovšem tato obava ukázala jako lichá.
Shoří – existují mnohé materiály, které zabraňují vzniku požáru. Pokud požár vznikne, konstrukce by měla odolat. Oheň totiž trámem prohoří jen do určité hloubky – pak ztratí kyslík a požár sám skončí. S tímto faktem ale stavební inženýři počítají a nosnou konstrukci naddimenzovávají.
Výhody
Vynikající tepelně-izolační vlastnosti na jednotku tloušťky zdi – malý dům zvenku, hodně místa uvnitř.
Přírodní materiál, který dýchá – hygienické a zdravotní přednosti.
**Nižší cena – za cenu cihlového domu lze pořídit dřevostavbu i s rekuperací odpadního vzduchu.
Rychlost a čistota výstavby.
Nevýhody
Zejména předsudky a obava některých lidí týkající se životnosti. (Snad ho nesežere červotoč apod.)
hlučnost v domě

Každý kdo někdy stavěl, či právě staví, jistě uzná, že občas potřebuje poradit. Ať už s komunikací mezi úřady, stavebními technologiemi, hledá užitečné odpovědi, či hledá vzory různých smluv. Tak každý z nás někdy potřebuje podat pomocnou ruku a právě takovou pomocnou ruku Vám teď nabízí Hotovedomy .cz. Naši pomocnou ruku oceníte především v případech, kdy se chystáte stavět, nebo již stavíte.

Součástí naši pomoci není pouze dávat rady, ale jsme schopni zajistit i spoustu věcí za Vás, nebo případně společně s Vámi. Nabízíme Vám rady ohledně spolupráce s  Hotovedomy .cz, tedy co od nás můžete očekávat, co Vám můžeme nabídnout, či jak samotná spolupráce probíhá. Dále u nás naleznete porovnání technologií. U nás naleznete kompletní přehled porovnání stavebních materiálů pro výběr vhodné konstrukce, nabízíme Vám porovnání mezi cihlou, bedněním, dřevostavbou, či SH systémem. Součástí srovnání jsou i výhody a nevýhody jednotlivých materiálů. Dále u nás naleznete praktický slovníček pojmů a vzory užitečných smluv, jako jsou například ohlášení stavby, čestné prohlášení, plná moc, nebo smlouva o dílo. Mezi další služby, které Vám můžeme nabídnout, patří například virtuální prohlídka domu, prohlídka ukázkového domu, možnost odkupu domu v lokalitě Tehovce u Říčan, nebo můžete využít nabídku naší individuální výstavby. Mezi další služby, které Vám nabízíme, patří zajištění stavebního povolení, získání finanční pro stavbu, výkup pozemků, položení základových desek a mnoho dalších služeb. Obraťte se tedy i Vy na profesionály ve svém oboru, obraťte se na Hotovedomy .cz. U nás naleznete kompletní a odborné služby, které Vám zaručí, že Váš vysněný dům bude vždy přesně podle Vašich představ. Chcete mít krásný a nový domov? Chcete domov, který se bude všem líbit a každý se do něj bude rád vracet? Pak právě pro Vás tu je společnost Hotovedomy .

Využijte kontaktní formulář a napište si o více informací:


Využijte kontaktní formulář a napište si o více informací:


Položky označené hvězdičkou * jsou povinné.

Kvalita světových značek

loga loga loga loga loga loga loga

2024 Copyright | Všechna práva vyhrazena Hobbytec CZ s.r.o. | www.hotovedomy.cz | Tvorba: TOVARNA.CZ s.r.o. | Webdesign: GLIPS