Telefon
840 810 810 (7.00 – 17.00)
Email Adresa
U Mototechny, 251 62 Tehovec

Úvod  Aktuality Pergola tvoří skvělý doplněk domu

Pergola tvoří skvělý doplněk domu

 29. 12. 2017, 10:52

foto

K domu se jako doplněk velice hodí pergola. Máte samozřejmě řadu možností, jakou pergolu zvolit. Předem si proto velmi dobře rozmyslete, k jakým účelům by pergola především měla sloužit. Někdo ji bude chtít spíše pro okrasu, jiný dá přednost plně funkčnímu využití. Rozhodnutí je jenom na vás.

Dřevo nabízí romantiku

Máte-li na mysli dřevěné pergoly, v tomto případě jde spíše o okrasný prvek, i když se samozřejmě nevylučuje, aby i tento typ pergol sloužil například jako zahradní posezení, klidně se sem dá umístit třeba gril, u kterého se bude scházet široký okruh přátel a známých. I když s dřevěnou pergolou máme vždy spojenou hlavně romantickou představu azylu v zeleni, kdy se rostliny obtáčí kolem jednotlivých sloupků a tvoří krásnou zelenou kulisu.

Možné i jako zastřešené parkování

Pergoly a přístřešky ke zdi dřevěné ale zrovna tak mohou tvořit třeba letní jídelnu, když máte východ z kuchyně rovnou na terasu. Pak můžete celé léto jíst zde a užívat si přírody. Zároveň může taková dřevěná pergola vytvořit velmi efektivní stínící systém pro vaše okna do kuchyně. Můžete si tak užívat stínu, kdy vás nebudou tolik trápit všetečné sluneční paprsky. Zrovna tak se ale pergoly ze dřeva hodí i jako zastřešení parkovacího místa, nebo zastřešení bazénu. Můžete dokonale využít toho, že dřevo je materiál, který dokonale zapadne do zahrady.

Široké možnosti využití

Ještě širší uplatnění mají u domu hliníkové pergoly. Jsou designové, velmi moderní, dají se použít k různým účelům. Poslouží opět jako chráněné posezení. Stejně dobře ale mohou zastřešit třeba i venkovní dílnu, kde si můžete opravit auto, nařezat dřevo na zatopení a udělat spoustu dalších drobných oprav. Mohou vytvořit zastřešení a zázemí pro venkovní bazén, můžete pod ně postavit třeba kryté hřiště pro své malé děti, zkrátka fantazii se meze nekladou.

Kvalita světových značek

loga loga loga loga loga loga loga

2023 Copyright | Všechna práva vyhrazena Hobbytec CZ s.r.o. | www.hotovedomy.cz | Tvorba: TOVARNA.CZ s.r.o. | Webdesign: GLIPS